İZMİR EVDEN EVE NAKLİYAT

İzmir Müze Taşımacılığı

İzmir Müze Taşımacılığı Müzeler bir ülkenin, bir milletin, o topluluk içerisinde yaşayan halkların geçmişlerini görebilmeleri ve öğrenebilmeleri açısından insanlara ışık saçan yerlerdir. Bu nedenle de müzelerde yer alan eserlerin zarar görmemesi ya da çalınmaması için yüksek güvenlik önlemleri alınmaktadır. Müzeler bazen bulunduğu binanın eskimiş olmasından dolayı yeni bir binaya taşınma ihtiyacı duymaktadırlar.

Bazen ise müzede yeni kazı alanları ortaya çıkmakta, bu kazı alanlarından çıkarılan tarihi eserlerin müzeye taşınması gerekmektedir. Tüm bu alanlarda sorunsuz bir şekilde hizmet veren Arıcıoğlu Nakliyat firması uzun yıllardan bu yana elde ettiği başarılar sayesinde müşterilerinin sonsuz güvenini sağlamıştır. Firma, İzmir müze taşımacılığı yapmasının yanında ülkedeki herhangi bir şehirde yer alan müzelerin de taşıma işlemlerini güvenle yerine getirmektedir.

İzmir Müze Taşımacılığı

İzmir Müze Taşımacılığı Müzelerin taşınması çok büyük özen gösterilmesi gereken bir taşımacılık yöntemidir. Bu taşımacılıkta müzedeki eşyaların zarar görmesi demek ülkenin ya da müzenin bulunduğu şehrin tarihi yapısından bir parçanın eksilmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle de taşıma işlemlerini yapacak olan firmalar devlet tarafından dikkat edilerek seçilmektedir. Bu seçimler yapılır iken firmanın daha önce yaptığı işlemler, çalışanlarının kalitesi ve bu işi yapmadaki ustalıkları incelenir iken aynı zamanda taşıma firmasının araçları ve ekipmanları da incelenmektedir. Ayrıca devlet ile taşıma firması arasında bazı güvenlik anlaşmaları da imzalanarak eserler güvence altına alınmaktadır. Bu anlaşmalar ile eserlerin herhangi bir kaybolma ya da kırılma gibi durumlara uğradığında taşıma firmasının sorumluluğu belirtilmektedir.

Firmanın Taşıma İşlemleri

İzmir Müze Taşımacılığı Firma, uzun seneler boyunca birçok taşıma işlemi yapmıştır. Bunların arasında bazı müzelerin taşınması da bulunmaktadır. Ancak müze gibi yerlerin taşınma durumları fazla olmadığı için bu taşıma çeşidi fazla yapılmamaktadır. Müze taşımacılığında genellikle kazı işlemlerinde yeni bulunan eserlerin taşınması yapılmaktadır. Yeni bulunan eserler kazı ekibinin ve yetkili kişilerin gözetimi altında özel olarak üretilen paketleme yöntemleri ile sarılmaktadır.

Eserin taşıma çalışmalarında yoldaki sarsıntılardan minimum etkilenmesi ya da hiç etkilenmemesi için de sarılan tüm eserler kaza durumlarında dahi koruma işlemini sürdüren kalın ve kaliteli kasalara konulmaktadır. Taşıma işlemi başladığında ise genellikle ilgili taşıma kamyonu izlenmektedir. Bu işi yapan firmalar genellikle bu alanda uzman çalışanlar barındıran ve taşıma belgeleri olan firmalarca yapılır. Bu firma da piyasada bu alanda tüm ekipmanlara ve belgelere sahip olan sayılı firmalar arasında yer alır.

Hangi Gün Taşıma Yapılır?

İzmir Müze Taşımacılığı Firma haftanın yedi günü yirmi dört saat taşıma yapmaktadır. Ancak taşıma günleri yoğunluğa bağlı olarak değişmek ile birlikte taşıma günlerinin belirlenmesinde müşterinin isteği esas alınmaktadır. Bu isteklere göre de taşıma günü tam olarak belirlenmektedir. Müzeler devlete bağlı kuruluşlar oldukları için de müzelerin taşıma işlemleri genellikle resmi tatil günlerine denk getirilmektedir. Çünkü müzeler bir nevi ziyaretçilerin ziyaret ettiklerinde ödedikleri paralar ile dönmektedir. Bu sebepten ötürü de tatil günü dışında kapalı kalmaları müzelerin maddi anlamda zarara uğramalarına sebep olmaktadır.

İletişim

Firmaya haftanın her günü ulaşılabilmektedir. Verdiği kaliteli hizmetler sayesinde adından sıkça bahsettiren firmaya ilgili internet sitesinde yer alan mail adresleri aracılığı ile ya da telefon numaralarından ulaşılabilmektedir. Instagram

 

Ücretsiz ekspertiz hizmeti