İzmir Lojistik Asansörlü Taşıma

Laboratuvar Taşımacılığı

Laboratuvar Taşımacılığı Kimya endüstrisinde deterjan ya da plastik gibi üretim yapılan alanlarda, ilaç endüstrisinde ve benzeri birçok alanda kullanılan laboratuvarlar araştırma ve üretim için büyük bir önem arz etmektedir. Laboratuvarlarda yapılan araştırmalar sayesinde özellikle ilaç endüstrisinde birçok buluşa imza atılmış, çok önemli hastalıkların bile çaresi bulunmuştur. Ayrıca uzay hakkındaki araştırmalar ya da ülkemizde silah sanayisinin geliştirilmesi için atılan adımlar da laboratuvarlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu laboratuvarların bazen yer değişikliği olması ya da binanın yenilenme ihtiyacı doğması gibi sebeplerden dolayı taşınması gerekebilmektedir. Firma laboratuvar taşımacılığı alanında yaptığı başarılı çalışmalar ile tanınmaktadır. Taşınan laboratuvar malzemeleri eksiksiz, hasarsız bir şekilde teslim edilmektedir.

Laboratuvar Taşımacılığı

Taşıma Yöntemleri

Laboratuvar Taşımacılığı Özellikle malzemelerin dayanıklılığı daha fazla olduğu için kış mevsiminde taşınan laboratuvarlar büyük yoğunluğa sebep olmaktadır. Bu da taşıma firmalarının yoğun bir dönem geçirmelerine neden olmaktadır. Bu aşamada piyasada bu alanda bu işi yapan birçok şirket bulunmasına rağmen müşteriler hem fiyat hem de taşıma kalitesine göre seçimlerini yapmaktadır. Çünkü laboratuvar malzemeleri fiyat konusunda yüksek tutarda paralar harcanarak alınmakta ve üretim açısından da her an danışılan ve üzerinde çalışılan bir malzeme olmaktadır. Bu da firmaların taşıma şirketi seçer iken bir kez daha düşünmelerini gerektirmektedir.

Çünkü cihazların herhangi bir zarara uğraması şirket içerisindeki çalışmalarda günlerce hatta haftalarca sürecek olan aksamalara sebep olacaktır. Taşıma firması ürün taşımada müşteriler ile tüm bu hassasiyetleri paylaşmaktadır. Taşınan malzemeler taşınır iken büyük bir titizlikle çalışılmaktadır. Malzemeler taşıma için özel olarak üretilen, sert kapaklara sahip ve darbelere karşı ultra dayanıklı olan özel kasalar yardımı ile taşınmaktadır. Ayrıca malzemeler firma tarafından özenli bir şekilde yerlerinden sökülmekte, daha çok taşımacılıkta kullanılan büyük baloncuklu ambalajlar ile güzel bir şekilde sarılmaktadır. Bu da herhangi bir şekilde ürünlerin düşmesi durumunda cihazların zarar görme ihtimallerini ortadan kaldırmaktadır.

Cihazların Sökülüp Takılması

Firma tüm laboratuvar cihazlarını dikkatli bir şekilde yerinden sökerek taşınacağı yere özel araçlar ile götürmektedir. Götürülen yerde de yerine monte etme işlemleri yine taşıma firması tarafından yapılmaktadır. Firmanın bu işlemleri yapması için özel olarak eğitim almış olan çalışanları vardır. Bu nedenle cihazların sökülüp takılması esnasında hiçbir parçası zarar görmemektedir. İstendiği durumlarda firma söküp takma işlemlerini yapar iken dilerlerse müşteriler kendileri de taşıma öncesi cihazlarını taşımaya hazır duruma getirebilirler. Bu işlemi yapmaları laboratuvarın daha hızlı bir şekilde taşınmasını sağlayacaktır.

Taşıma Günleri

Laboratuvar Taşımacılığı Laboratuvarların özellikle ilaç ya da kimyevi madde araştırması ve üretimi yapılan şirketler tarafından önemli olmasından dolayı taşıma firması taşıma günleri ile ilgili ilgili şirket ile görüşerek taşınma gününe birlikte karar vermektedir. Taşınma günleri genel olarak laboratuvarı taşınacak olan şirketin tatil günlerine denk kalacak şekilde seçilmektedir. Bu da şirketin iş gücü kaybı yaşamasının önüne geçmektedir.

Taşıma Sırasında Güvenlik

Firma tüm taşınmalarda olduğu gibi laboratuvar taşımalarında da gereken hassasiyeti göstermekte, malzemelerin zarar görmemesi için özenle çalışmaktadır. Laboratuvar Taşımacılığı Ancak yine de yaşanabilecek bazı olumsuzluklar olması durumunda tüm malzemeler firmanın garantisi altındadır. Kırılan malzeme olur ise firma tarafından ücreti anında ödenmektedir. Instagram

 Ücretsiz ekspertiz hizmeti