İzmir Lojistik Asansörlü Taşıma

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

İzmir evden eve nakliyat

Kıyafetler Nasıl Kolilenir? Taşınma işlemleri sırasında en büyük problemlerinden birisi de kıyafetlerin nasıl toplanmasıdır. Taşınma esnasında kıyafetlerinizin önem derecesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Her kıyafeti kendi grupları içinde paketlenmeli. Yerleştirilmesi sırasında zorluk yaşamalısınız. Öncelikle kıyafetleriniz içerisinde bir düzenleme yapmanız gerekmektedir. Tıpkı kitaplar veya mutfak eşyaları gibi belli bir düzende bu kıyafetlerin toparlanması son derece önem arz etmektedir. Özellikle evde birden fazla kişi yaşıyorsa herkesin kıyafetlerin de aynı işlemlerin tek tek yapılması gerekmektedir.

Eğer evden eve nakliyat hizmeti alacaksınız ve paketleme işlemlerini bu firmalara bırakacaksınız özel eşyalarınız dışında çekmecelerinizi boşaltmamanız sizlere önerilen konulardan biridir. Ancak eşyalarınızı kendiniz paketlemeyi düşünüyorsanız kıyafetlerinizi paketlerken belli başlı teknik noktaları bilmeniz son derece önemli bir konu olmaktadır.

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

Kıyafetler nasıl kolilenir sorusu taşınma sırasında kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bir kıyafet tek başına çok ağır olmayabilir. Ancak kışlık ve kaban türü kıyafetler bir araya toplandığında, kutular içerisinde ciddi bir ağırlık meydana getirebilirler. Bu nedenle kıyafet kolilerinizi orta boylu tercih etmeli ve koli içerisine yerleştirirken düzenli bir şekilde katlamalısınız. Özellikle kaban ve ceket türü kıyafetlerinizin katlama yerlerine dikkat etmeli ve sonrasında kıyafetin formunu bozacak sonuçlar ortaya çıkarmalısınız.

Kıyafetler Nasıl Kolilenir?

Bu süreçte kolileme sırasında kutudan daha fazla yer kazanmak istiy erek koliye yerleştirebilirsiniz. Kıyafetleriniz bu şekilde fazlası ile karışabilir ancak size koli içerisinde geniş bir yer olanağı sağlar. Kıyafet kolilerinizi yaparken mutlaka kişilerin ayrımına ve yazlık-kışlık ayrımına özen göstererek bir işlem yapmanız daha sonraki süreçte işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kolileme işlemleri sırasında en çok dikkat edilen noktalardan birisi de kullandığınız kolinin sağlam olmasıdır. Eşyalarınızı koymadan önce mutlaka gerekli yerlerinin koli bandı ile bantlanmasına ve ağırlık bindiği zaman herhangi bir yerinin patlamasına özen gösterilmelidir.

 Ücretsiz ekspertiz hizmeti